Pageloader

O nas

/O nas

Taret-firma-milanowekFirma TARET została powołana do życia w 1958 r. przez Feliksa Reszczyńskiego – dziadka obecnych właścicieli. Od 1964 roku firmę prowadził Tadeusz Reszczyński pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TARET.

W początkowym okresie swojej działalności firma zajmowała się produkcją szpilek krawieckich. W późniejszym okresie podjęto produkcję części do maszyn rolniczych oraz tłumików do samochodów osobowych. Produkowano również – na zlecenie niemieckiej firmy – detale z blachy kwasoodpornej do urządzeń browarniczych.

Punktem zwrotnym w rozwoju firmy było skonstruowanie oraz produkcja obrotnic SATTRACK do anten satelitarnych. W latach 90-tych ubiegłego wieku firma była największym producentem tego typu mechanizmów. Modernizacja technologii wytwarzania przeróżnych detali z blach i zakup nowych maszyn, pozwoliło na zwiększenie zakresu usług i produkcji wyrobów metalowych. Firma rozpoczęła produkcję dla klientów niemieckich, holenderskich, francuskich wykonując: wyposażenie dla hipermarketów, sprzęt medyczny, części do koparek, części do budowy wagonów metra. Równocześnie rozpoczęliśmy produkcję osłon termicznych oraz płyt ramowych do płytowych wymienników ciepła.

W 2006 roku Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe TARET zostało przekształcone w Spółkę z o.o. Spółkę Komandytową zatrudniającą obecnie 120 osób. Zlokalizowana w Milanówku powierzchnia produkcyjna 3500 m² została powiększona o 7000 m² w oddziale firmy, w Błoniu.

Inwestowanie w park maszynowy nowej generacji pozwala wykonywać detale o bardzo skomplikowanych kształtach z dużą dokładnością. Obecnie posiadany park maszynowy liczy około 140 pozycji obrabiarek i urządzeń technologicznych. Firma dysponuje odpowiednio przygotowaną kadrą techniczną, która konstruuje przy pomocy programu SOLID WORKS oraz opracowuje technologie w oparciu o programy BYSOFT, cnc KAD 2006, MASTERCAM. Zapewnia to zgodność produkowanych detali z dokumentacją techniczną. Stale podnoszone kwalifikacje naszej kadry, posiadamy również ekipę spawaczy z uprawnieniami na spawanie zbiorników ciśnieniowych, oraz certyfikaty kolejowe.

Firma będzie dysponowała nowoczesną lakiernią proszkową (obecnie jest w budowie), gdzie poszczególne procesy technologiczne będą zautomatyzowane, co zapewni jeszcze wyższą jakość nakładanego lakieru. Pomalowane detale będą mogły przejść próbę przebywania 1000 godzin w komorze solnej.

W 2009 roku firma Taret wprowadziła własne produkty nagrzewnice powietrza marki HITON. Są to urządzenia do nawiewowego ogrzewania pomieszczeń, takich jak hale produkcyjne, korty , kościoły, warsztaty samochodowe. Produkujemy nagrzewnice stacjonarne HP oraz mobilne T. Cały czas pracujemy nad nowymi konstrukcjami. Obecnie pracujemy nad rodziną nagrzewnic poziomych.

Firma Taret jest przedsiębiorstwem, które stale poszukuje nowych partnerów do współpracy. Ciągle pracujemy nad rozszerzeniem gamy naszych produktów.